Ik heb dit boek gratis gekregen in ruil voor een eerlijke review. Dit beïnvloedt mijn mening over het boek of de content van mijn review niet.

Serie: Alex Stern #1
Gepubliceerd door: Boekerij gepubliceerd op 03 september 2020
Genre: Adult Fiction, Fantasy
Also by this author: Schim & Schaduw, Dreiging en Duisternis, Val en Verlossing, List & Leugens, Kraai en Koninkrijk
Pagina's: 448
ISBN: 9789022590652
Format: Paperback
Bookspot
Goodreads

Alex Stern heeft altijd geesten kunnen zien, maar ze had nooit verwacht dat die gave nog eens van pas zou komen. Als ze na een jeugd vol angsten een beurs krijgt om aan de prestigieuze Yale-universiteit te studeren, is ze stomverbaasd. Waarom wordt uitgerekend zij uitgenodigd? Het antwoord blijkt al snel: vanwege haar gave. Op Yale maken acht geheime genootschappen de dienst uit. Ze opereren vanuit de schaduwen, waar ze rituelen uitvoeren die de wereld naar de hand van de elite zetten. Om hun activiteiten veilig en geheim te houden, bestaat Het negende huis. Een negende genootschap dat de taak heeft de geesten op afstand en de levenden veilig te houden.
Als het lijk van een neergestoken meisje wordt gevonden, komt Het negende huis direct in actie. De genootschappen ontkennen elke verantwoordelijkheid, maar Alex heeft haar twijfels. Ze gaat op onderzoek uit en hoe dichter ze bij de waarheid komt, des te groter wordt het gevaar. Alex wordt in de gaten gehouden en de geesten worden steeds agressiever. Als haar mentor – de leider van Het negende huis – verdwijnt, is de chaos compleet. Hoe kan Alex zich verweren tegen een onzichtbare vijand die overal tegelijkertijd lijkt te zijn?
Het Negende Huis
Het Negende Huis is het eerste deel in een nieuwe serie van Leigh Bardugo voor volwassenen.
Hoofdpersonage is Alex Stern, Galaxy Stern zoals haar oorspronkelijk naam is. Zij heeft een beurs voor Yale in New Haven. De Yale-universiteit is een van de hoogst aangeschreven particuliere universiteiten van de Verenigde Staten. Zij gaat deel uitmaken van Lethe, het Negende Huis, die toezicht moet houden op de Oude Acht onder begeleiding van Daniel Darlington.
De Geheime Genootschappen van de Sluier “De Oude Acht”
-Skull and Bones
Arm of rijk, voor de dood zijn we allen gelijk
-Scroll and Key
We hebben de kracht licht te brengen in dit donkere land en de macht om deze dode wereld tot leven te brengen
-Book and Snake
Alles is veranderlijk, niets vergaat voorgoed
-Wolf’s Head
De kracht van de roedel is de wolf. De kracht van de wolf is de roedel.
-Manuscript
Dromen bieden ons dromen en de verbeelding is eindeloos
-Aurelian Honor Society
-St Elmo
-Berzelius
Elk huis heeft (of had) zijn eigen specifieke magie. De huizen van de verenigingen staan op speciale plaatsen, en alleen daar is hun magie mogelijk. Verlaat een vereniging zijn oorspronkelijke huis, dan verliezen ze praktisch alle magie, en daarmee ook hun macht.
Het verhaal
Het verhaal begint met een proloog vanuit De vroege lente, hierbij werd mijn aandacht direct getrokken.
Dit was in de lente. Maar de ellende was op een donkere winteravond begonnen, toen Tara Hutchins was overleden en Alex dacht dat ze nog met alles weg zou komen.
Vervolgens gaat het verhaal verder in tijdperiodes Winter, wat vanuit Alex haar perspectief wordt geschreven en Vorige herfst, wat verteld wordt vanuit het perspectief van Darlington. Tegelijkertijd met de wisseling van het perspectief wordt ook van tijd gewisseld.
Alex is een gecompliceerd persoon Zij kan Grijslingen, geesten, zien en dat heeft haar leven totaal bepaald.
Darlington heeft ook de nodige bagage in zijn rugzak zitten.
En dan dompel je je onder in de wereld van Alex. Zij is in opleiding om Darlington in de toekomst te kunnen vervangen. Vervolgens verdwijnt Darlington en wordt er een meisje vermoord. Alex wordt gevraagd om naar de moordzaak te kijken.
De gebeurtenissen volgen elkaar nu snel op en, ondanks de vele informatie, gaat het verhaal lopen en loopt ook de spanning op. De uiteindelijke plottwist heeft mij van mijn stoel geblazen, die zag ik mooi niet aankomen.
Conclusie
Als je dit boek gaat lezen omdat je fan van de Grisha wereld ben kom je bedrogen uit. Wanneer je dit boek met een open mind gaat lezen en geen Young Adult verwacht dan zul je merken dat je een opbouwend eerste deel van een nieuwe volwassen reeks in een nieuwe vreemde wereld aan het lezen bent. Kenmerkend hiervoor is veel informatie. Langzaam maar zeker wordt je, bijna ongemerkt, steeds dieper in deze wereld getrokken.
Fijn dat er een kaart van het volledige universiteitsterrein voorin het boek zit. Ik heb hem regelmatig geraadpleegd.
Ik ben compleet om, wat een wereld, wat een verhaal! Ik kan niet wachten op het volgende deel.
Ik wil uitgeverij de Boekerij een groot compliment maken over het ontwerp van de cover en de gave gedecoreerde randen.